Čie to dieťa vlastne je

Autor: Jaroslava Kuchtová | 8.7.2011 o 7:30 | Karma článku: 8,03 | Prečítané:  1816x

„Tvoj syn dostal zas poznámku!" - tak alebo podobne okomentuje rozčarovaný otec posolstvo zo školy, vyčítavo hľadiac na svoju manželku. O niekoľko dní neskôr nastáva odlišná situácia: „Tak si to len predstav, môj syn dostal pochvalu riaditeľa školy!"   Eufória však netrvá dlho. Lebo, nanešťastie, vchádza do izby druhej ratolesti. „To snáď nie je možné, takýto bordel!" zaznieva odtiaľ. „Ako to, že si  nenaučila svoju dcéru dať si veci na poriadok?!" No keď potom, o pár mesiacov neskôr,  pozerá do jej vysvedčenia, s uspokojením pokyvkáva hlavou: „Po kom tá moja dcéra asi je?"

Je to tak, po rokoch spolužitia s našimi mužmi my, ženy, hneď po zaregistrovaní slov typu tvoj syn či tvoja dcéra v ich jazykovom prejave tŕpneme: čo tá naša ratolesť zas len vyviedla? A keď, naopak, začujeme niečo ako môj syn či moja dcéra, odrazu lietame spolu s nimi - aj keď si naše dieťa opäť troška privlastnili.
Vlastne sa tým ani veľmi netrápime. Je to normálna vlastnosť klasických mužských polovičiek, s ktorou sa vieme vyrovnať. Rovnako ako s faktom, že máme zdravé, životaschopné a normálne dieťa. Ktoré sem-tam niečo vyvedie, no na druhej strane nám vie urobiť aj radosť.

Keď však všetko beží pokojne a bez vzrušenia, keď sa v slovníku našich mužov už dlhšie neobjavili slová ako môj či tvoj syn, uvedomujeme si, že na jednej spoločnej veci nám záleží obom: aby sme z nášho dieťaťa vychovali slušného človeka a aby naše dieťa bolo v živote šťastné. Nezávisle od toho, čie momentálne je :-). A to je fajn.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?