Nechcem byť protivná a ufrflaná starena

Autor: Jaroslava Kuchtová | 21.9.2011 o 8:00 | (upravené 3.10.2011 o 0:03) Karma článku: 11,78 | Prečítané:  1686x

Nielen ja, prakticky všetky z nás - náhodne vytvorené „osadenstvo" jednej nemocničnej izby - sme boli zvedavé, čo viedlo starú pani vo vysokom veku (mala osemdesiat) k podstúpeniu náročnej operácie chrbtice.

„Nuž," vysvetlila nám, „nechcem byť na ťarchu svojim blízkym. Veď majú dosť starostí aj bezo mňa. A preto musím byť zdravá. Rada by som bola ešte užitočná." A potom dodala: „Viete, nechcem byť protivná a ufrflaná starena - a tou by som sa na vozíku určite stala. Chcem, aby moja rodina spomínala na mňa s láskou a kým ešte žijem, aby sa so mnou dobre cítili."

Starú pani si už dávno odviedli domov jej príbuzní, no mne stále neschádza z mysle. Čo to len povedala? Že chce byť zdravá a užitočná. A že nechce byť protivná a ufrflaná starena...
Ani ja! Konečne som si ujasnila, čo očakávam od svojej budúcnosti. Byť natoľko zdravá a životaschopná, aby som ešte dokázala pomôcť svojim deťom. Rada by som sa dočkala vnúčat a chcem, aby sme sa mali vzájomne radi. A hlavne, aby nikto z nich, keď ma už nebude, nepovedal, že som bola protivná a ufrflaná starena.

Milá pani, obdivujem vašu odvahu a cením si vašu múdrosť. Želám vám ešte veľa pekných chvíľ prežitých so svojimi blízkymi v zdraví a šťastí. Vaša filozofia Nechcem byť protivná a ufrflaná starena ma oslovila.
Páči sa mi aj preto, že je univerzálna. Veď také Nechcem byť protivný a ufrflaný starec znie tiež celkom dobre:-).
A čo je na vašej filozofii najlepšie? Že sa jej môžeme držať bez vydania akejkoľvek energie. Stačí iba štipka dobrej vôle.

Milá pani, ešte raz vďaka! Ukázali ste všetkým, že človek dokáže (a môže) robiť zmeny vo svojom živote kedykoľvek - trebárs aj v osemdesiatke. Musí mať však vieru, odvahu a silný motív. A ten ja, našťastie, mám.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?