Nositelia strachu

Autor: Jaroslava Kuchtová | 6.2.2013 o 8:00 | Karma článku: 12,05 | Prečítané:  387x

Na našich mestských policajtov nemám dobrý názor. Nepamätám si na žiadnu pozitívnu situáciu týkajúcu sa ich prístupu k nám, občanom mesta. Ich najčastejšie konanie je prichytiť obyčajného človeka pri ľudskom pomýlení sa. Číhať na zlé parkovanie, nesprávne odbočenie či vedenie izbového psíka bez náhubku - to sú ich najobľúbenejšie aktivity s cieľom čo najrýchlejšie zarobiť. Keď však nastane situácia, ktorá si vyžaduje ich rýchly zásah, odvahu alebo trocha námahy, vtedy sa na miesto činu dostavia zákonite neskoro. Hoci bežne sa preháňajú mestom nepovolenou rýchlosťou a ohrozujú dokonca aj chodcov na prechode. Inokedy sa zas s obľubou vlečú po meste tridsaťkilometrovou rýchlosťou v čase špičky. Samozrejme, po komunikácii s plnou čiarou, aby ich vodiči nemohli predbehnúť.

Pred pár dňami ma však prekvapili. Ponáhľala som sa do práce a blížila sa k prechodu pre chodcov na frekventovanej križovatke. Svetelná signalizácia (opäť) nefungovala.

Tak skoro sa na druhú stranu nedostanem, uvedomila som si.

Aj vodiči, odbočujúci vľavo, mali problém nájsť medzierku v súvislom rade áut na hlavnej ceste. Taká sa objavila práve vtedy, keď som sa blížila k prechodu. No vodič automobilu s nápisom „Mestská polícia" namiesto toho, aby vyrazil a využil ponúknutú možnosť, zastal a s úsmevom mi pokynul, aby som prešla. (No toto! Veď len nedávno ma tu ktorýsi z nich takmer prešiel:-)

Po pár metroch som sa obzrela, ešte stále tam stál a bez nádeje na odbočenie trpezlivo blikal doľava.

Vlastne sa nič zvláštne nestalo. Iba ma jeden mladý človek, zamestnanec mestskej polície, po mnohých rokoch negatívnych skúseností s jej predstaviteľmi prekvapil. Jednoduchým priateľským počinom ma presvedčil, že sú aj takí, čo sa dokážu správať ľudsky a my sa nemusíme pri stretnutí s nimi vždy iba zľaknúť. Niektorí vedia človeku aj pomôcť bez potreby demonštrovať svoju moc. Bodaj by ich bolo takých viac...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?