Prázdniny s Huncútom

Autor: Jaroslava Kuchtová | 31.5.2013 o 0:30 | (upravené 31.5.2013 o 0:38) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  214x

Milí priatelia, teším sa, že Vám môžem predstaviť svoju novú knižku. Volá sa Prázdniny s Huncútom a je venovaná predovšetým deťom (plus všetkým milovníkom psov:-). Jej písanie mi prinieslo veľa radosti.

Aby ste hlavného hrdinu, psa Huncúta - najdúcha, milého nezbedníka a výmyselníka, trocha spoznali, ponúkam Vám o ňom pár (jeho vlastných:-) slov:

Hav-hav! (v ľudskej reči to znamená „Dobrý deň!") Volám sa Huncút a vraj som ešte iba šteňa. To však neznamená, že som hlúpy, to vonkoncom nie! Dôkazom toho je, že som si našiel najlepšiu rodinu na svete: Ondrušovcov. Život s nimi (oni vravia, že so mnou) je veľká zábava. Lebo som vraj živý, hravý a nezbedný. Sebakriticky uznávam, že sem-tam som aj trošku neposlušný. Ale môžem ja za to, že si potrebujem obrúsiť svoje ostré zúbky a že mi lepšie chutia nohy nášho stola ako drevená kosť, ktorú mi podhodil tatko Ondruš?! Nemôžem! Najmä keď vezmem do úvahy fakt, že nohy stola boli z domáceho slovenského smreka a kosť pochádzala z čínskeho obchodu... Inteligentný pes ako ja však takéto situácie hravo zvláda. Stačí sa zatváriť trocha previnilo. To znamená nahodiť kajúcny psí pohľad, skloniť hlavu a stiahnuť chvost. Niekedy pridám aj nevinné „Kňuk" -  to odzbrojí každého. Svoje najkrajšie pestvá však stváram na dedine. Lebo naša babka - tá mi odpustí všetko. Od naháňania sliepok až po udupaný záhon s kvetmi. Predsa vie, že na vine nie som ja, ale vtáky, ktoré tam chodia sedávať a neustále ma provokujú!

Ešte by som vám o sebe porozprával viac, no momentálne nemám čas. Musím ísť totiž do kuchyne. Niečo tam taák pekne vonia...

 

A tu je obálka:

Huncut.jpg

 

Verím, že knižka sa bude deťom páčiť. Všetkým čitateľom - malým i veľkým, prajem príjemné čítanie:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Trump nie je taký hlúpy, ako ho hrám ja, pripúšťa herec Alec Baldwin

Americký herec dokonalo zosmiešňuje budúceho prezidenta. Prestane, len keď Trump splní jeho podmienku.

SVET

Člověk v tísni: Z Donecka nás vyhnala aj ruská propaganda

Ruské médiá tvrdia, že humanitárna pomoc je využívaná na špionáž, hovorí JAN MRKVIČKA.


Už ste čítali?