Nie vždy sa nám chce usmievať

Autor: Jaroslava Kuchtová | 5.6.2013 o 8:00 | Karma článku: 14,96 | Prečítané:  814x

Uponáhľaná a ustarostená som sa blížila k svojmu cieľu: k malému obchodíku na konci pešej zóny. Hneď vedľa vyúsťoval podchod spájajúci železničnú stanicu s obchodnou zónou mesta. Na tom mieste postávajú takmer vždy nejakí ľudia. Čakávajú tu na svojich príbuzných či známych, ktorí práve docestujú. Aj v ten deň tomu tak bolo.

 mamaaja.sk

Všimla som si, že všetci boli zachmúrení. Možno kvôli  počasiu - neveštilo nič dobré. Alebo, podobne ako ja, mali v hlave množstvo povinností, ktoré museli v ten deň ešte zvládnuť.

Pohľadom som sa pristavila na staršej panej. Asi niekoho čakala, lebo sa nehýbala, iba sem-tam podupkávala nohami. Bolo vidno, že jej je zima, napriek tomu sa usmievala.

Svoj nákup som už mala za sebou, no ona tam ešte vždy bola. Sivé kučeravé vlasy jej rozfúkaval studený vietor. Stále podupkávala nohami a stále sa usmievala.

Z podchodu začali vychádzať prví cestujúci, tak som na chvíľku zastala. Bola som zvedavá, na koho čaká. Zjavne sa na niekoho tešila.

„Starká, starká!" začula zrazu hádam celá ulica. Dievčatko, mohlo mať tak štyri roky, sa vytrhlo z ruky mladej žene, rozbehlo sa a priam pristálo v náručí čakajúcej panej. Takmer stratila rovnováhu, no hneď nato sa s dievčatkom roztočila, rozplývajúc sa od šťastia: „Dievčatko moje, dievčatko moje, tak veľmi sa teším!" Obe sa smiali, stískali, točili, nevedeli sa jedna druhej nasýtiť.

Tri „ženy" rôzneho veku sa nakoniec pohli dolu ulicou. Tá najmenšia - v strede - si veselo poskakovala a neprestajne štebotala raz na jednu, raz na druhú stranu.

Zrazu som si uvedomila, že aj ja sa usmievam. Poobzerala som sa a - nebola som jediná. Zachmúrený výraz na tvárach tých, čo sledovali toto predstavenie, sa znenazdania stratil. Skutočná, nefalšovaná a úprimná radosť bez pretvárky nás jednoducho dostala.

Kým som prišla domov, začalo pršať. Premočená a uzimená som si odomkla dvere a utekala sa rýchlo prezliecť do suchého. Popritom som sa stále usmievala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?