Príbeh slovenského "teroristu"

Autor: Jaroslava Kuchtová | 20.11.2013 o 8:00 | Karma článku: 9,52 | Prečítané:  880x

Na vine bol jeho notebook. Okato sa vyvaľoval na stoličke vedľa prázdneho miesta, ktoré jeho právoplatný majiteľ na chvíľku opustil, aby sa porozprával so svojím priateľom stojacim pred dverami reštaurácie. Tá chvíľka však stačila na to, aby niekto stihol zavolať „security".

Najprv vtrhli do reštaurácie dvaja letiskoví ozbrojenci. V úctivej vzdialenosti od „predmetu teroristického útoku" zvolávali ďalšie posily a predviedli všetkým návštevníkom ukážku stopercentnej súčinnosti policajných jednotiek a ďalších subjektov. V priebehu minút  už prví vystrašení návštevníci opúšťali reštauráciu plnú členov airport security radiacich sa, ako postupovať pri zneškodnení nástražného výbušného systému. Až vtedy môj známy, sledujúc podozrivé dianie vo vnútri gril baru, pochopil, čo je príčinou nebývalého rozruchu. S prekvapením hľadel na skupinu tmavoodencov, ako obstali tašku s jeho notebookom a čakali na inštrukcie zhora...

Neskôr sa čudoval ešte viac. Nemohol uveriť, aké zložité bolo celému zburcovanému americkému protiteroristickému systému vysvetliť, že na prázdnej stoličke pri opustenom stole sa povaľuje jeho pracovný nástroj, ktorý mal pod dohľadom. Svoj let domov takmer nestihol.

Keď mi túto (teraz už zábavnú) príhodu rozprával, porovnal ju so situáciou navlas rovnakou. Tá sa však udiala v Rakúsku, v jednej nemenovanej sushi reštaurácii.

Tu si, na rozdiel od gril baru vo Washingtone, svoj notebook zabudol. Po dvoch hodinách si naň však spomenul, a tak hneď utekal späť. A - čuduj sa svete - počítač naňho pokojne, nikým nepovšimnutý, čakal na pôvodnom mieste, kde ho počas jedla odložil.

Ktovie, čo by sa stalo, keby sa podobná situácia udiala v nejakej slovenskej reštaurácii a ktovie, ako rýchlo (a či vôbec) by vedenie zodpovedných protiteroristických síl zareagovalo. Kto by bol rýchlejší? Slovenské protiteroristické jednotky či slovenskí dlhoprstí?

To je otázka!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?