Dnes sa ukáže, či premiér iba "nekváka"

Autor: Jaroslava Kuchtová | 8.9.2014 o 8:00 | Karma článku: 9,15 | Prečítané:  1624x

Dnes sa má podpisovať ďalšia vlna sankcií voči Rusku. Premiér Fico má na ne jasný a vyhranený názor. Svojou klasickou rétorikou ho prezentoval aj v relácii Sobotné dialógy.

Vraj vždy otvorene prehlasoval, že sankcie nič nevyriešia, naopak, celú situáciu ešte skomplikujú a vyhrotia. Že Slovensko ako bezprostredného suseda Ukrajiny iba poškodia. Že treba hľadať iné riešenia, pokúsiť sa nájsť východisko cestou dohody.

 S jeho názorom súhlasím, aj keď sa mi absolútne nepáči spôsob, akým ho prezentuje. Arogantne a nezdvorilo vyzdvihuje svoje ego najmúdrejšieho človeka nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Tvári sa ako ochranca nás, obyčajných ľudí, a spolieha sa na to, že nás jeho silné reči (bohužiaľ, iba reči) ovplyvnia pri rozhodovaní v blížiacich sa voľbách.

Podľa nášho premiéra tí druhí iba „kvákajú“. Vyzerá to tak, že iba on dokáže povedať to, čo má na srdci – otvorene a nebojácne. Už sa teším, ako im to dnes odvážne a srdnato povie rovno do tvárí. A najviac sa teším na to, ako dokument, predkladajúci spomínané sankcie, s nie menej hlasným a arogantným komentárom odmietne podpísať.

Alebo zasa – použijem jeho vlastnú rétoriku – iba „kváka“?   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Europarlament povedie Berlusconiho hovorca Tajani

Talian nahradí na čele europarlamentu Nemca Schulza.

KULTÚRA

Simpsonovci komentovali hiphop. S Rytmusom by si rozumeli

Seriál odvysielal prvú hodinovú epizódu.


Už ste čítali?