Hurá, idú mi zvýšiť plat!

Autor: Jaroslava Kuchtová | 24.8.2011 o 8:00 | Karma článku: 14,74 | Prečítané:  2952x

Viacero vládnych strán vraj plánuje peniaze na konsolidáciu a svoje priority získať šetrením vo výdavkoch štátu. Aj rezort školstva. Ten už má dokonca  jasno, koľko dokáže ušetriť. Vraj 10%, to vyhlasujú po audite, ktorý už urobili. Čo z toho vyplýva pre nás, učiteľov? Že sa môžeme tešiť. Naše platy sa môžu konečne zvyšovať. Vraj až o 0,2%!

Tak toto mi rezort školstva naozaj nemal urobiť! Keby neušetril, nemala by som žiaden problém. Mohla by som pokojne spávať a nemusela by som si lámať hlavu otázkami, čo zrazu s toľkými peniazmi urobím. Lebo my, učitelia, sme ich nikdy nemali nazvyš, a tak nebolo nad čím sa zamýšľať. Lenže teraz musím!

Stále dokola sa trápim jednou a tou istou otázkou: Ako správne tieto nečakané peniaze investovať? Mám sa obrátiť na finančného poradcu alebo to zvládnem sama? Mám si založiť mesačné sporenie a tam si pekne-krásne ukladať môj prídavok k platu, alebo si mám radšej zájsť do nejakej cestovky a konečne si - po rokoch - vyhliadnuť poriadnu dovolenku (žeby dáku exotiku?)? Alebo si len tak, jednoducho, vyrazím každý mesiac po výplate do obchodu a ako správny Slovák (ešte k tomu učiteľ) sa „rozšupnem"  a „vyhodím si z kopýtka"?

Hm, tak to je teda dilema... Milý rezort školstva, ty si mi fakt skomplikoval život! Stačilo, že som roky nespávala kvôli tomu, ako so svojím platom vyjsť, a teraz zas nebudem spávať kvôli opačnému extrému - čo s tak vysokým platom urobiť.

Keby len s takým. Mohol by byť ešte vyšší. Keby som sa prihlásila napríklad na zopár školení (veď voľných sobôt a prázdnin mám dosť) a keby som si zobrala aspoň desať nadčasových hodín.
Hm...  spolu s triednictvom by som sa dopracovala k platu možno aj šesťsto eur!

Lenže každý chce mať triedu a každý chce mať nadčasové hodiny! Ktovie, či sa mi dáke ujdú? Možno ujdú, no potom sa zas nedostanem cez vyučovanie  na toaletu. Stojí mi to zato? Veď od rána do tretej nevydržím!

Ale vydržíš, veď nie si malé dieťa! Za tie peniaze to predsa stojí...

A čo tie školenia? Podarí sa mi zapísať aspoň na nejaké? Bože, veď ma nemusia zobrať a ja sa budem po sobotách nudiť! Teraz, keď všetci učitelia naháňajú kredity, nie je predsa možné uspokojiť všetkých...

Nuž, ostanem ja radšej nohami pevne na zemi - veď ani plat päťsto eur nie je zlý.

Nie je zlý? A čo tvoje roky praxe?!

Veď už prestaňte do mňa rýpať! Čo tam po nejakej praxi a čo tam po nejakých peniazoch! Veď učiteľovanie nie je o peniazoch - je to predsa poslanie! Hlavné je, že ma práca baví. A že si učiteľov každý váži...
Navyše, idú nám (zase!) zvyšovať. A to, podržte sa, až o 0,2%!

Jedna vec ma však, priznám sa, máličko hnevá.
Nemohol  ten Mikloš nechať daň na 19-tich percentách?! Veď som mohla mať zvýšenie platu o 0,81 eura a kvôli nemu dostanem pridané iba 0,80 eura! No neporazilo by vás z toho?

Ach, Bože, ešte jedno takéto zvýšenie platu - a mňa už určite porazí!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?