Zlodejka

Autor: Jaroslava Kuchtová | 18.1.2012 o 8:00 | Karma článku: 15,04 | Prečítané:  3059x

„Hľadáte niekoho?" spýtala sa ma stará pani nevrlo. Bola práve v záhrade, keď som míňala jej dom. „Nikoho nehľadám, iba sa prechádzam," odpovedala som. „Prechádzate sa? Tu sa prechádzate?!" Bolo vidno, že mi neverí.

Vysvetlila som jej, že mám „rande" s priateľkou. Chystáme sa poprechádzať v blízkom parku, no asi som prišla skoro. Začalo mi byť zima, a tak som sa namiesto podupkávania na mieste rozhodla poobzerať si záhrady. Často to robievam - nachádzam v nich inšpiráciu.

Spočiatku bola nedôverčivá, napokon odhodila obavy stranou. Oprela sa o plot, zrazu bola na nepoznanie. Za chvíľu som sa dozvedela množstvo vecí z jej života, len rozprávala a rozprávala.

Potom ma začali oziabať nohy. Asi by som už mala ísť, pomyslela som si. No nešla som. Pripomínala mi moju mamu. Aj tá sa často kutre v záhrade. A cíti sa osamelá, potrebuje spoločnosť...

Stará pani mi ešte poukazovala záhradu, posťažovala sa na chabé zdravie a chcela ma pozvať na čaj. A tiež vykopať pre mňa zopár koreňov bielych chryzantém.

„Však sa na mňa nehneváte?" spýtala sa nakoniec.
„Hnevať sa na vás? A prečo by som sa mala?"
„No..." ošívala sa, „že som vás sprvoti považovala za zlodejku."
„Vážne?"

Rozmýšľam, kam tie chryzantémy zasadím. Niekedy si po ne zájdem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?