Ponáhľať sa nevypláca

Autor: Jaroslava Kuchtová | 13.6.2012 o 8:00 | Karma článku: 16,17 | Prečítané:  1062x

Keď v preplnenej predajni otvorili ďalšiu pokladňu, všetci sa potešili. Aj stará pani krivkajúca k pokladniam. Nebola však dostatočne rýchla, a tak ju zopár ľudí stihlo predbehnúť. V poslednej chvíli pred ňou priam bravúrnym spôsobom - ukážkovým šmykom - „zaparkoval"  športovo oblečený mladík. Dobreže ju neprevalil.

„Mladý muž," opýtala sa ho prosebne, „nepustili by ste ma pred vás? Mám iba tento chlieb," nadvihla košík s nákupom. „Viete, veľmi sa ponáhľam, chcem chytiť autobus. Ak ho zmeškám, ďalší mi pôjde až za hodinu..."

„Ale teta! Čo je to hodina v živote dôchodcu?" zasmial sa nahlas mladík a dodal: „A kto sa dnes neponáhľa, no povedzte?!"

Stará pani sklamane zvesila hlavu a už nič nepovedala. Našťastie sa nad ňou zľutoval iný mladý muž od našej pokladne, práve išiel platiť. Veľmi sa potešila a nevedela sa „doďakovať". Klopkajúc paličkou odcupkala z predajne a my sme verili, že svoj autobus chytila.

O päť, možno o desať minút neskôr som už aj ja opúšťala preplnenú predajňu. Spokojne som si vykračovala pozdĺž parku, keď mi pohľad padol na priľahlé parkovisko a na rozhnevaného mladíka - presne toho z obchodu. Rozčúlene gestikuloval rukami a komusi volal. Skĺzla som pohľadom kúsok nižšie a hneď som pochopila komu. Jeho tátoš mal na kolese papuču.

Hm, zdá sa, že ktosi tam hore dáva na nás a na dianie tu dole pozor...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?