Hazardér

Autor: Jaroslava Kuchtová | 26.9.2012 o 8:00 | Karma článku: 14,55 | Prečítané:  878x

Do práce chodievam zvyčajne v čase špičky. Pravý pruh dvojprúdovej cesty býva obvykle plný, ľavý o niečo voľnejší. V ten deň bol súvislý rad vozidiel v oboch pruhoch.

K najbližšej križovatke mi ostávali asi dva kilometre, keď som vľavo, kúsok za sebou, začula hlasné pískanie pneumatík. Hneď som pochopila, o čo ide. Pred vozidlo v ľavom jazdnom pruhu sa obrovskou rýchlosťou - parádnou „myšičkou" - zaradilo čierne audi. Ledva sa tam vmestilo, ešte šťastie, že duchaplný vodič stihol uhnúť doľava a zároveň pribrzdiť. Intuitívne som uhla doprava a rovnako ako vodič v ľavom jazdnom pruhu, i ja som pribrzdila. Našťastie. Keby som tak nebola urobila, audi by mi zvalcovalo ľavý predok auta pri ďalšej myšičke do môjho - pravého - jazdného pruhu.

Vlastne som mala šťastie, lebo aj vodič za mnou stihol zareagovať a so škripotom bŕzd spomaliť. Pokojne mohol do mňa - v osemdesiatke - aj napáliť. Reťazovú reakciu, ktorá by nasledovala, si viem živo predstaviť.

Ešte chvíľu bolo možné vidieť čierne audi, ako kľučkuje z jedného pruhu do druhého a ako míňa jednotlivé vozidlá doslova o centimetre. Ako sa strácalo v diaľke, hvízdanie pneumatík a pobúrené trúbenie nahnevaných vodičov ustávalo. Všetko zrazu stíchlo a my sme mohli opäť pokojne a disciplinovane pokračovať ďalej.

Po pár minútach som sa ocitla na semaforoch, práve svietila červená. Dva prúdy áut sa rozdelili do štyroch - podľa toho, kam mali namierené. Ja som smerovala doprava - do mesta. Spomalila som a zastala za posledným autom v mojom odbočovacom pruhu - za oným čiernym audi!

Neskôr som o tom rozmýšľala. Načo bola takáto nebezpečná jazda dobrá? Veď vodič nezískal vôbec nič. Dostal sa na rovnaké miesto ako ja, pričom ja som dodržiavala predpísanú rýchlosť a všetky pravidlá cestnej premávky.

Je smutné, že takýchto vodičov - priam hazardérov - je na cestách čoraz viac. A ešte smutnejšie, že si neuvedomujú, že okrem druhých ohrozujú aj seba. Tých pár získaných minút však za to nestojí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?