Podvádzanie na maturite

Autor: Jaroslava Kuchtová | 3.4.2013 o 8:00 | Karma článku: 12,15 | Prečítané:  3037x

Tieto riadky sú reakciou na článok študenta, ktorý opísal neuveriteľnú atmosféru počas maturitnej písomnej skúšky. „Zdôveril" sa v ňom verejnosti, že celá trieda hromadne podvádzala, opisovala a o dobré vedomosti jedného z nich (samotného autora článku) sa podelila celá trieda.

Nie, nechystám sa postaviť na pranier spomínaného študenta. Dokonca ani tých, ktorí podvádzali. Veď je predsa ľudské ísť ľahšou cestou, ak sa nám ponúka.

Hnevám sa však na pedagóga - učiteľa, ktorý pri celej tejto fraške stál a svojím nekonaním dal študentom zelenú. Dovolil im, aby pri svojej prvej dôležitej skúške v živote podvádzali. Svojím prístupom nabúral to, čo normálny a slušný človek (a nemusí to byť vôbec pedagóg) berie ako samozrejmosť: že bez práce nie sú koláče. Učiteľ by predsa mal vychovávať svojich žiakov k čestnosti, zodpovednosti a serióznemu prístupu k práci. A mal by im byť predovšetkým vzorom. (Možno som však z inej galaxie...)

Ktovie, či raz práve z takejto školy (vraj nebola jediná) a z rúk takýchto pedagógov (vraj neboli jediní) nevyrastú z malých podvodníkov - ako to napísal jeden z diskutujúcich - podvodníci veľkí.

Priznám sa, že po prečítaní článku spomínaného študenta som ostala sklamaná. Ešte viac po zistení, že aj na iných školách učitelia svojim študentom „pomáhali" rovnakým spôsobom. Ako k tomu prídu ostatní študenti - tí, čo sa na maturitu zodpovedne pripravovali a nepodvádzali? Pokojne sa môže stať, že sa v celoslovenskom poradí, možno aj v poradovníku na atraktívnu vysokú školu, ocitnú za študentmi s oveľa horšími vedomosťami.

Nie, s takýmto prístupom pedagógov nemôžem súhlasiť - maturitná skúška by nemala byť fraška. Je mi ľúto, že takíto pedagógovia existujú a že robia učiteľom zlé meno. Taktiež mi je ľúto študentov, ktorých namiesto zodpovednej práce učitelia učia, že prekážky sa dajú zdolávať aj ináč ako poctivou prácou. Podvodom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

TECH

Výmena batérií namiesto nabíjania. Elektroautá sa môžu zmeniť

Nebude zložitejšia ako tankovanie paliva.


Už ste čítali?