Prázdniny s Huncútom

Autor: Jaroslava Kuchtová | 31.5.2013 o 0:30 | (upravené 31.5.2013 o 0:38) Karma článku: 5,09 | Prečítané:  247x

Milí priatelia, teším sa, že Vám môžem predstaviť svoju novú knižku. Volá sa Prázdniny s Huncútom a je venovaná predovšetým deťom (plus všetkým milovníkom psov:-). Jej písanie mi prinieslo veľa radosti.

Aby ste hlavného hrdinu, psa Huncúta - najdúcha, milého nezbedníka a výmyselníka, trocha spoznali, ponúkam Vám o ňom pár (jeho vlastných:-) slov:

Hav-hav! (v ľudskej reči to znamená „Dobrý deň!") Volám sa Huncút a vraj som ešte iba šteňa. To však neznamená, že som hlúpy, to vonkoncom nie! Dôkazom toho je, že som si našiel najlepšiu rodinu na svete: Ondrušovcov. Život s nimi (oni vravia, že so mnou) je veľká zábava. Lebo som vraj živý, hravý a nezbedný. Sebakriticky uznávam, že sem-tam som aj trošku neposlušný. Ale môžem ja za to, že si potrebujem obrúsiť svoje ostré zúbky a že mi lepšie chutia nohy nášho stola ako drevená kosť, ktorú mi podhodil tatko Ondruš?! Nemôžem! Najmä keď vezmem do úvahy fakt, že nohy stola boli z domáceho slovenského smreka a kosť pochádzala z čínskeho obchodu... Inteligentný pes ako ja však takéto situácie hravo zvláda. Stačí sa zatváriť trocha previnilo. To znamená nahodiť kajúcny psí pohľad, skloniť hlavu a stiahnuť chvost. Niekedy pridám aj nevinné „Kňuk" -  to odzbrojí každého. Svoje najkrajšie pestvá však stváram na dedine. Lebo naša babka - tá mi odpustí všetko. Od naháňania sliepok až po udupaný záhon s kvetmi. Predsa vie, že na vine nie som ja, ale vtáky, ktoré tam chodia sedávať a neustále ma provokujú!

Ešte by som vám o sebe porozprával viac, no momentálne nemám čas. Musím ísť totiž do kuchyne. Niečo tam taák pekne vonia...

 

A tu je obálka:

Huncut.jpg

 

Verím, že knižka sa bude deťom páčiť. Všetkým čitateľom - malým i veľkým, prajem príjemné čítanie:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?