Usmiaty deň

Autor: Jaroslava Kuchtová | 23.10.2013 o 8:00 | Karma článku: 20,81 | Prečítané:  1016x

Jesenné slnko mi mäkko hrialo do chrbta, keď ma obehol „peletón". Chytro som siahla do tašky, že vyberiem mobil a obraz zachytím. Bohužiaľ, už som nestihla. „Pamäť plná", oznámil mi môj telefón, vraj treba niečo vymazať. A tak som iba sklamane sledovala, ako sa skupinka vzďaľuje.

Ten obraz zanechal vo mne príjemný pocit. Ešte párkrát za deň som sa pristihla, ako naň myslím a popritom sa usmievam. Lebo to nebol obyčajný peletón.

Skladal sa zo šiestich jazdcov. Štyroch dospelých a dvoch detí. Na čele zaberal podľa všetkého starý otec. Tak ako všetci ostatní, aj on mal cyklistickú helmu. Hneď za ním odušu ťahal malý chlapec. Jeho vek som nestihla odhadnúť, mohol mať tak desať. Tretia v poradí bola pravdepodobne mama detí. Za ňou dievčatko, potom stará mama, nakoniec otec. Všetci zodpovedne točili pedálmi, disciplinovane sa držiac jeden za druhým. Rýchlosť udával prvý člen tímu - starý pán, a všetko kontroloval najzdatnejší cyklista na konci - otec. Tempo mu možno nevyhovovalo (usudzujúc podľa jeho cyklistickej výstroje), napriek tomu vyzeral spokojne. Bodaj by nie. Dať dokopy tri generácie, ktoré majú radosť zo spoločne stráveného poobedia, to muselo hriať na srdci.

Pohľad na nich potešil aj moje oko. Takto si predstavujem naozajstnú rodinu. Jej členovia nevyzerali vôbec znudení. Naopak, bolo vidno, že sú spolu radi a že sú šťastní.

Ešte aj dnes, keď si na nich spomeniem, sa usmievam. Je fajn, že aj v dnešnej hektickej dobe existujú rodiny, ktoré držia spolu a dokážu si nájsť čas na seba. Rodičia na deti, deti na rodičov.

Bol na nich príjemný pohľad - hrial rovnako ako slniečko na mojom chrbte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?