Čo sa staráš?

Autor: Jaroslava Kuchtová | 18.12.2013 o 8:00 | Karma článku: 31,30 | Prečítané:  5979x

Skupinka podguráženej mládeže sa pomaly približovala k nám - ku mne a neznámej dievčine predo mnou. Ponáhľali  sme sa po chodníku vedúcom od nákupného centra smerom k stanici. Pár metrov pred miestom nášho stretnutia jeden z mladíkov odhodil na chodník fľašu od koly. Prázdny obal sa po dopade na zem odkotúľal rovno  na cestu povedľa chodníka. „Moja" dievčina zastala a zareagovala: „To nemôžeš odhodiť tú fľašku do koša? Je ich tu predsa dosť."

Priznám sa, jej odvahu som obdivovala. Niežeby sa mi počin mladého muža páčil, bola som rovnakého názoru ako dievčina, no pred spoluobčanmi „v náladičke" mám celkom rešpekt. Niektoré veci sa ľuďom dajú vysvetliť, ale nie vtedy, keď majú vypité.

„Čo sa staráš?" zareagoval oslovený mladík. „Je to tvoja cesta?"

„Hm...," dievčina vyzerala zaskočená, „máš pravdu, nie je moja. Je naša." Zišla z chodníka, zdvihla fľašku a pokračovala vo svojej ceste.

Myslela som, že ju zahodí do najbližšieho koša o pár metrov ďalej. Neurobila tak. Niesla ju ešte ďalších zhruba päťsto metrov a zastala pri kontajneroch s triedeným odpadom. Pustila fľašku na zem, vytlačila nohou vzduch a takú stlačenú ju vhodila do žltého kontajnera s nápisom PET fľaše. Nakoniec sa zohla, nabrala do rúk trocha snehu a vybrhlila si ním ruky. Svižným krokom, fúkajúc si popritom do skrehnutých dlaní, pokračovala ďalej. Po našej ceste.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

KOMENTÁRE

Sulíka nahnevali ruské noviny, zastal sa Únie

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?