Do školy sa chodiť musí!

Autor: Jaroslava Kuchtová | 12.2.2014 o 8:00 | Karma článku: 13,04 | Prečítané:  951x

Toho muža stretávam raz za čas, keď sa vraciam domov z práce. Vyzerá dosť ošumelo a zanedbane. Zakaždým ho sprevádza jedna a tá istá žena tmavšej pleti. Možno manželka, možno družka. Zväčša tlačia malú dvojkolesovú káričku naloženú doplna všelijakým haraburdím. Niekedy je to kovový odpad, inokedy staré šatstvo či rôzne použité veci - ktovie odkiaľ. Vždy chodievajú približne v rovnakom čase. Jedným smerom a tou istou trasou.

Pred pár dňami som toho muža zazrela opäť. Bolo pol ôsmej ráno. Tentoraz si pomerne rezko vykračoval presne opačným smerom ako zvyčajne. Pred sebou tlačil svoju káričku. Dva-tri metre za ním cupkali dve dievčatká. Jedna menšia, mohla mať tak osem rokov, druhá o máličko staršia. Vlasy mala dômyselne poprepletané, oblečenie čisté a slušné.

Tá menšia z nich už ale nebola taká upravená. Bolo vidno, že ju vytiahli rovno z postele. Polodlhé vlasy mala zviazané gumičkou, no učesané neboli. Fňukajúc sa potkýnala o nezaviazané šnúrky, ako sa snažila držať krok s mužom tlačiacim káričku.

Ako vždy, aj tentoraz ju mal naloženú. Nie však odpadom ako zvyčajne. Pekne vedľa seba si v nej trónili dve školské tašky, obe ružové.

Práve v momente, keď som ich predchádzala, sa muž obzrel, aby skontroloval, či dievčatá idú za ním. Keď zbadal, že jedna z nich fňuká, dôrazne ju napomenul:

„Nerev! Do školy sa chodiť musí!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?