Máte skúsenosť s CK Electra Tours s.r.o.?

Autor: Jaroslava Kuchtová | 25.2.2015 o 8:00 | Karma článku: 11,27 | Prečítané:  3075x

Ak nie, prečítajte si nasledujúce riadky a ak sa chystáte na dovolenku do Grécka, pre istotu sa tejto cestovnej kancelárii vyhnite. Aby aj vaša dovolenka nedopadla tak ako dvojici mladých ľudí z tohto príbehu. Scenár,  ktorý CK Electra úspešne využíva pri organizovaní dovoleniek v Grécku, sa totiž pravidelne opakuje.

Aký je to scenár? Kúpite si zájazd do Grécka (za celkom slušný peniaz) s ubytovaním v hoteli presne stanovenej kategórie a službami, ktoré má poskytovať. Zvyčajne cez sprostredkujúcu cestovnú kanceláriu, ktorá má zvučné  meno (a ktorá sa v prípade sťažnosti z celého prípadu vyzuje).

Svoj „hotel snov“ si dôkladne vyberiete, pretože o dovolenke máte jasnú predstavu. Chcete, aby sa nachádzal v pokojnom letovisku, pár minút od mora a od pláže. Chcete, aby bol čistý a aby boli naň dobré recenzie. Pre istotu si ich na internete – ako aj polohu hotela cez Google Earth – skontrolujete. Keď je všetko v poriadku, hotel a dovolenku si zarezervujete. Samozrejme, s platbou vopred.

Aké je však vaše prekvapenie po prílete do Grécka, keď hneď na letisku zistíte, že vaša delegátka vás šikuje do celkom iného rezortu a hotela. O tom, že máte zaplatené iné letovisko a iný hotel nevie nič. Od CK Electry má iba presnú inštrukciu, kde vás má dopraviť. Zmenu ubytovania vám CK zdôvodní až neskôr, na základe vašej sťažnosti. Konštatovaním, že vami objednaný hotel sa akýmsi nedopatrením zaplnil tesne (ale úplne tesne) pred vaším príletom. Práve preto vám to nestihli oznámiť. Nuž čo, stáva sa, poviete si so sklamaním a čakáte, akú náhradu vám ponúknu. Možno to nebude až také zlé...

Mýlite sa. Je to zlé. Nielenže zlé, ono je to priam katastrofálne! Maximálne rušné letovisko. Ubytovanie minimálne o triedu horšie napriek proklamovaným hviezdičkám. Vzdialené pol hodinu od pláže. Izba špinavá, potuchnutá, smradľavá... Odmietnete sa ubytovať a voláte do CK v Prahe. Prisľúbia, že situáciu budú riešiť a že zavolajú späť. Samozrejme, nezavolajú. Naopak, na vaše opakované telefonáty už nereagujú – jednoducho, po zobrazení vášho čísla nezdvihnú. Kým nezavoláte z iného telefónu. V tom prípade sa ozve príjemný hlas pracovníčky CK, ktorá nevie, že ste to opäť vy – nespokojní a otravní klienti.

Nie, nič sa nedá riešiť, náhradné ubytovanie pre vás nemajú a ak neprijmete to, čo vám ponúkajú ako náhradu, ste na ulici. Môžete si však nájsť hotel individuálne s tým, že si ho musíte zaplatiť. Ste však mladí ľudia, na dovolenku ste šetrili celý rok, nemôžete len tak rozhadzovať...

Nakoniec sa predsa len ubytujete, lebo ste v bezvýchodiskovej situácii. Nemáte nazvyš ďalších pár stoviek eur na hľadanie alternatívneho ubytovania na vlastnú päsť, navyše, ste po ceste unavení. Situáciu budete riešiť neskôr, keď si trocha oddýchnete.

Naivní, kde chcete oddychovať?! Veď vás premiestnili do najrušnejšieho strediska, kde sa (to ešte neviete) opití anglickí hostia budú realizovať aj v noci – do skorého rána. Na očistu po ceste a oddych v izbe však nemáte odvahu. Posteľné oblečenie a uteráky nevyzerajú čisté, odtoky nefungujú, sociálne zariadenie je špinavé a plné plesní... A tak sa idete umyť radšej na pláž. Po polhodinovej ceste cez mesto a spleť najrušnejších zasmradených ulíc plných áut, chaosu a trúbenia sa tam konečne dostávate. Uložíte sa na pláži, ktorá má ďaleko od vašich očakávaní. Nie je ani pokojná, ani čistá. Aspoňže more je ako má byť. Čisté a osviežujúce.

Po vykúpaní sa a akom-takom oddychu sa vraciate do vášho náhradného hotela. Snažíte sa riešiť situáciu s delegátkou ako aj s majiteľom hotela. Ten (aj všetci kompetentní) je záhadne neprítomný počas celého vášho pobytu. Žiadate výmenu posteľného oblečenia, uterákov, vyčistenie izby, uvoľnenie upchatých odtokov, upratanie... Pripadáte si ako z inej planéty, lebo nikto nevie po anglicky (alebo sa tak tvária) a nedohovoríte sa. Delegátka sa nenápadne vytratí a do konca pobytu sa radšej neukáže.

Jedinou záchranou dovolenky sa vám javí cestovanie po ostrove (v prenajatom aute) a strávenie čo najväčšej časti dňa mimo vášho hotela. Vyspať sa treba na pláži, lebo v noci to nepôjde. Pod vaším oknom je okrem hlučného baru, revu hudby a opitých hosťov ešte aj smetisko. Hluk a smrad vám nedovolia zaspať.

Po absolvovaní týždňa „dovolenky“, ktorá sa zmenila priam na nočnú moru, sa tešíte na let domov. Konečne!

Keď prídete domov, rozhodnete sa sťažovať. Najprv napíšete sťažnosť CK, ktorá vám zájazd predala (Invia.cz). Podozrievate ju, že o bežných praktikách CK Electry so zámenami hotelov vie, no ako predajca zájazdu vás neupozornila. Tvári sa, že s tým nemá nič spoločné. Nás sa to netýka, dostanete odpoveď. My sme iba sprostredkovatelia. Obráťte sa na organizátora zájazdu. Urobíte to.

Tí však majú všetko podchytené v zmluve. Vraj si vyhradzujú právo zmeniť (v prípade nutnosti) vaše ubytovanie za iné – rovnocenné. Nielenže nepadne ani slovko ospravedlnenia, nehovoriac o kompenzácii, oni sú ešte aj arogantní. Zamietnutie vašej sťažnosti nemá ani adresu, ani meno. Majú ho pripravené na univerzálne použitie, veď tlačivo pravidelne potrebujú.  Môžete si s nimi písať, koľko len chcete. Vaše dokumentačné fotografie sú úplne zbytočné, podľa nich ste dostali rovnocenné ubytovanie a na zmenu majú podľa zmluvy právo. Dokola ten istý argument. Hotovo.

Pokračujete ďalej. Využijete služby ECC (European Consumer Centre). Už vopred je však jasné, že nemajú žiadnu legislatívnu právomoc, a tak ich mediátorská „pomoc“ vás oberie iba o čas. Predsa len skúsite. Čo ak? Nie, ani to nevyšlo, s CK Electra Tours sa nedá dohodnúť. Vraj sa máte obrátiť na súd, tak znie rada ECC...

Nuž ale, má sa dvojica mladých ľudí, ktorá nemá zbytočné peniaze nazvyš, pustiť do takéhoto sporu? Právnik CK Electra Tours už asi vie, ako chodiť v takýchto prípadoch, veď takých sťažovateľov už mali! Nižšie si môžete prečítať zopár z množstva sťažností na dovolenku, ktorú daná cestovná kancelária – CK Electra Tours s. r.o., Vodičkova 736/17, 110 00 Praha 1 (predajca Invia.cz) opakovane a veľmi často realizuje s úplne rovnakým scenárom.

Čo dodať na záver? Že na CK Electra Tours si treba dať pozor. A pravdepodobne aj na Inviu.cz, ktorá o týchto praktikách musí vedieť, no toleruje ich. Je to iba náhoda, že na dovolenke nespokojných klientov sa zväčša podieľa práve dvojica Invia (predajca)/Electra (organizátor)? To je otázka... Raz za čas sa síce môže stať, že je dôvod na zmenu hotela, ale tak často, ako sa to opakovane stáva stále väčšiemu počtu klientov, to už zaváňa podvodom za účelom obohacovania sa. Že ubytovanie a služby sú podstatne horšie, ako ste si zaplatili, to sa vám však podarí dokázať len veľmi ťažko, aj keď ste si všetko pofotili.

Napriek tomu , ak by ste sa ocitli v podobnej situácii – foťte a prípad zverejnite. Čím viac zverejnených prípadov, tým lepšie  – tým skôr sa takýmto podvodníckym praktikám podarí zabrániť. Ak patríte k tým, ktorí služby tejto cestovnej kancelárie už (s podobným výsledkom) využili, tak sa, prosím, ozvite. Podniknúť ďalšie kroky bude v tom prípade jednoduchšie.

Tu je – pre ilustráciu – ešte zopár recenzií nespokojných klientov CK Electra Tours s.r.o., Vodičkova 736/17, 110 00 Praha 1:

http://www.emimino.cz/diskuse/electra-tours-116587/   – príspevok od Altrei (26.09.14):

Mám zkušenost nedávno nabytou a bohužel negativní. V zadnem případe s CK Electra tours nikam nejezdit. Ck jedná podvodných způsobem- do nabídky dá hotel jejž si vyberete zaplatite. Realita je pak taková, ze CK Elektra tours hotel ani nezarezervuje, po příletu na letiště vám daji obálku s bookingem do jineho- podstatně horšího hotelu, (nestydí se ani vám dat hotel na konci města, kde jste nuceni si zapůjčit dopravní prostředek aby jste se mohli vůbec do města dostat) praxe je tedy taková- zaplatím lepší dražší, dostanu levnější horší s tím, ze je bohužel plno- LEŽ. Takto podvedených bylo z našeho zájezdu min 8. Při odletu jsme se dozvěděli, ze leti další letadlo s x cestujícími takto podvedeny…

http://www.orbion.cz/diskuse/thread/?contributions-threads=1&discussion=180796&order0=1606186&contribution=30679420#c30679420

http://www.orbion.cz/diskuse/thread/?contributions-threads=1&discussion=180796&order0=1609902&contribution=30687672#c30687672

http://www.orbion.cz/diskuse/thread/?contributions-threads=1&discussion=180796&order0=1461103&contribution=30328430#c30328430

http://www.recenze.cz/recko/chalkidiki/stavros-14123/hotel-electra-17501/varovani-7886.html

http://www.orbion.cz/diskuse/thread/?contributions-threads=1&discussion=180796&order0=1606312&contribution=30679943#c30679943

http://www.blesk.cz/clanek/radce-cestovani/139774/kdyz-je-dovolena-snu-zlym-snem.html

http://katalog.orbion.cz/electra-tours-148/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?