Pán Pellegrini, kde boli všetci Vaši ľudia? Boli ospravedlnení?

Autor: Jaroslava Kuchtová | 15.4.2015 o 8:00 | Karma článku: 14,02 | Prečítané:  964x

Takéto a podobné otázky si položili mnohí občania po vypočutí zarážajúcej informácie, že na 48. schôdzi NR SR si vopred naplánovanú prezentáciu verejnej ochrankyne práv prišlo vypočuť len okolo 20 poslancov.

Cieľom ombudsmanky Jany Dubovcovej bolo oboznámiť poslancov NR SR s problémami, ktoré súvisia s jej prácou. Okrem iného predložila návrhy, ktoré by pomohli problémy vyriešiť. Do parlamentu prišla v dobrej viere, že pomôže nám – všetkým občanom SR, ktorých zastupuje. S návrhmi na riešenie sa obrátila na tých najkompetentnejších: na poslancov NR SR, ktorí nás tiež zastupujú (veď kvôli tomu sme ich volili). Tí však o jej správu – a teda o naše problémy – neprejavili žiaden záujem.

Pán Pellegrini, kde boli v čase schôdze (utorok 24. marca 2015) všetci Vaši ľudia? Teraz sa nejedná iba o poslancov Vašej strany. Kde boli všetci poslanci, ktorých máte na starosti a pre ktorých bol normálny pracovný deň s vopred naplánovaným programom? My Vás a Vašich ľudí platíme (a nie zle), a preto očakávame, že budú v práci a že budú riešiť práve naše problémy. Iste, sú závažné dôvody, keď sa nemôžu zúčastniť zasadnutia pre iné - vopred naplánované - pracovné akcie či kvôli zdravotným problémom. Asi aj preto máte zavedený jednoduchý systém verejného ospravedlňovania sa z neúčasti na schôdzi. Každý jeden občan môže doň nahliadnuť a overiť si, či sa nejedná práve o takýto prípad – viď https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/ospravedlnenia_result&PoslanecMasterID=-1&CisObdobia=6&DatumOd=2015-4-24%200:0:0&DatumDo=2015-4-24%200:0:0&CisSchodze=48), prípadne skontrolovať, ktorý z poslancov sa riadne, podľa stanovených pravidiel, ospravedlnil z iného dôvodu.

Na stránke NR SR máte taktiež vlastnou rukou podpísané rozhodnutie o následnom ospravedlnení konkrétnych poslancov – viď
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=predseda/rozhodnutia_result&TypRozhodnutia=2.

Z Vášho posledného rozhodnutia (z 2. 4. 2015) je však vidno, že dňa 24. 3. 2015 boli ospravedlnení iba dvaja poslanci: Beblavý Miroslav a Frešo Pavol. Kde bol zvyšok – zhruba 130 – poslancov? Majú „ospravedlnenky“ či „opečiatkované priepustky“ tak, ako ich musíme mať a predkladať svojim nadriadeným my – bežní smrteľníci? Prečo neboli v práci, za ktorú berú plat a prečo je rokovacia sála parlamentu počas bežných rokovaní tak často takmer prázdna?

Na stránke NR SR je uvedené, že vás môžeme navštíviť v ktorýkoľvek pracovný deň, aby sme videli prácu poslancov na vlastné oči. Nie je však hanbou, keď si mladí ľudia plní ideálov prídu pozrieť Váš zákonodarný zbor počas práce, no nájdu rokovaciu sálu zívať prázdnotou? Nie je výsmechom predvádzať im takýto „plný pracovný režim“ parlamentu? Veď ste im umožnili nazrieť do prázdnej sály s pár poslancami a poslankyňami, ktorí namiesto toho, aby sledovali rečníka, čítajú bulvárnu tlač, listujú v módnych časopisoch, hrajú sa na počítačoch či robia si make–up... Áno, toto všetko je veľmi dobre vidno z balkóna rokovacej sály a nám – občanom – je z toho nanič...

Vážený pán Pellegrini, obyčajný človek musí chodiť do práce a zvyčajne tam musí aj pracovať. Nezriedka za smiešnu odmenu – napriek tomu do práce poctivo chodí a odvádza do štátnej pokladnice dane. Práve z nich sú platení aj Vaši zamestnanci, no tí chodia do práce ako do holubníka. Absurdné je, že nielen Vy, ale aj my, občania, takýto stav tolerujeme. Namieste je však otázka: Dokedy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?